Niedziela, 2017-12-17

Zajęcia otwarte grupa VII - oddz. w Starej Wsi

Jesteś tu: » STRONA GŁÓWNA » Zajęcia otwarte grupa VII - oddz. w Starej Wsi

Zajęcia otwarte grupa VII - oddz. w Starej Wsi

14. XI. 2017r. w grupie VII – oddział w Starej Wsi – odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Mimo wielu obowiązków rodzice licznie przybyli do przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom. Zajęcia prowadziły wychowawczynie – Ewelina Sztafińska i Marta Nikiel. Tematem zajęć była „Jesienna szaruga”.

Podczas zajęć dzieci kształtowały umiejętnośćokreślania zmian w przyrodzie, uważnego słuchania i wypowiadania się na temat zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla późnej jesieni. Dzieci chętnie angażowały się w rozwiązywanie zagadek słownych i słuchowych, a w zabawie dydaktycznej doskonaliły swoje umiejętności matematyczne. Wychowankowie aktywnie uczestniczyli w zabawach muzyczno-ruchowych, a także zaprezentowały swoje talenty wokalno-taneczne w piosence pt. „Wiewióreczka mała”. Na końcu dzieci wraz z rodzicami wykonali własne instrumenty muzyczne.

W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie.

Po spotkaniu zostały już tylko miłe wspomnienia. Wychowawczynie dziękują wszystkim rodzicom za przybycie na zajęcia.

Marta Nikiel

Ewelina Sztafińska