Niedziela, 2017-12-17
Imieniny:
Jolanty, Łukasza

Moja Ojczyzna to mój dom rodzinny… - 11 listopada - oddz. w Starej Wsi

Jesteś tu: » STRONA GŁÓWNA » Moja Ojczyzna to mój dom rodzinny… - 11 listopada - oddz. w Starej Wsi

Moja Ojczyzna to mój dom rodzinny… - 11 listopada - oddz. w Starej Wsi

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej i wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10.XI.2017 r. w Szkole Podstawowej w Starej Wsi dzieci z grupy VI wraz z uczniami klas I-VII upamiętnili 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęta została uroczystym Hymnem Szkoły w wykonaniu najmłodszego uczestnika przedstawienia – Ignasia Chmielewskiego z grupy 5-latków. Następnie uczniowie klas I-VII przedstawili historię rozbiorów Polski i drogę do Odzyskania Niepodległości. Występ wzbogacił  śpiew pieśni patriotycznych. Starszaki od paru tygodni przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia. Przedszkolaki z grupy VI zaśpiewali piosenki pt. „Moja ojczyzna” i Hej, na krakowskim rynku”, a także – pięknie wystrojeni w tradycyjne stroje krakowskie – zaprezentowali swoje umiejętności taneczne w piosence pt. „Krakowiaczek jeden”.

Cały występ z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu obejrzały i wysłuchały dzieci, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście.

Marta Nikiel

Bogusława Borak