Kto Ty jesteś? Polak Mały! – obchody Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane w wyjątkowy sposób: ich stroje przyozdobione były barwami narodowymi  a także nawiązywały do strojów ludowych oraz historii i kultury Polski. W przedszkolu bowiem odbył się Pokaz Mody Patriotycznej. Głównym celem pokazu było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i poczucia dumy z  bycia Polakiem. Jak na prawdziwym pokazie mody przystało, dzieci demonstrowały swoje stroje na wybiegu przy dźwiękach muzyki. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie wyjątkowych i kreatywnych strojów dla dzieci. Tego dnia przedszkolaki oraz wszyscy pracownicy przedszkola wzięli również udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” uroczyście odśpiewując hymn narodowy. Przedszkolaki zaprezentowały postawę godną małego patrioty oraz przeżyły ten dzień dumnie i z uśmiechem na twarzy. Udział w tego typu uroczystościach na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

Karolina Czekaj