W zdrowym ciele zdrowy duch! – grupa VI i VII

Przedszkolaki z oddziałów w SP w Starej Wsi korzystają z uroków ciepłej, jesiennej pogody. Dzieci odwiedzały miejscowe boisko, na którym przeprowadzono zarówno zajęcia sportowe dla przedszkolaków, jak i również był czas na zabawę swobodą. Każdy znalazł dla siebie coś atrakcyjnego i  ekscytującego: bańki mydlane, piłka nożna, tory przeszkód, skakanki i gumy do skakania. Mieliśmy okazję pobawić się również na szkolnej sali gimnastycznej. Każdy przedszkolak chętnie brał udział w tego typu aktywnościach, a każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromną radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania.  Jednocześnie dzieci poprzez udział w tego typu różnorodnych zadaniach świetnie kształtowały świadomość własnego ciała, orientację w przestrzeni, szybkość, gibkość oraz pomysłowość.

Karolina Czekaj