Warsztaty z gliny

W ubiegłych dniach w naszym przedszkolu zorganizowane zostały warsztaty z gliną. Dzieci początkowo wprowadzone zostały w niezwykły świat ceramiki, poznały właściwości gliny oraz dowiedziały się tego, gdzie w życiu codziennym możemy dostrzec wytwory z gliny. Kolejnym etapem warsztatów było wyciszenie dzieci, wspólne poszukiwanie sposobów na to, jak zachować spokój i koncentrację. Po wprowadzeniu mali artyści z zapałem zabrali się do kolejnych czynności - przedszkolaki formowały glinę za pomocą wałka, wycinały kształt baranka przy użyciu patyczków oraz zwijały zgrabne "ślimaczki" na kształt rogów barana. Po zakończeniu części głównej nastąpiła dowolna twórczość dzieci, w której to każdy mógł wykazać się kreatywnością i stworzyć z gliny to, na co miał ochotę. Praca z gliną wpływa na harmonijny rozwój dzieci, wycisza, uczy skupienia, a także kształtuje sprawność manualną, jednak przede wszystkim to świetna zabawa!

Marlena Nikiel