MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Przedszkolaki z grupy IV w minionym tygodniu spędziły ten czas na rozmowach oraz zabawach poświęconych ekologii. Dzieci miały okazję zastanowić się nad tym, co sprawia, że nasza planeta jest smutna - zanieczyszczona, i szczęśliwa - czysta oraz dlaczego ochrona środowiska jest dla nas ważna. Przedszkolaki poznały przez ten czas różne sposoby dbania o środowisko oraz zachęcane były do troski o naszą wspólną planetę. Dowiedzieliśmy się, że aby nasza Ziemia była "zdrowa " należy m.in. oszczędzać wodę i prąd, segregować śmieci, sadzić drzewa i dbać o rośliny, przyrodę czy plastikowe produkty zastępować papierowymi, szklanymi bądź torbami z materiałów. Podczas spacerów mogliśmy podziwiać piękno naszej okolicy. Uwieńczeniem było wykonanie pięknych prac plastycznych.

Agnieszka Kędzior