Powitanie wiosny!

„Czym powitać cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów,
chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów”.

W poniedziałek 21 marca przedszkolaki ze wszystkich grup uroczyście powitały najpiękniejszą porę roku – wiosnę. Trzymając w rękach piękne, własnoręcznie przystrojone gaiki zwiastujące nadejście nowej pory roku, przemierzaliśmy okolice naszych miejscowości śpiewając radośnie. Dobrze się bawiąc, zapraszaliśmy wiosnę, aby na dobre zagościła już z nami, zazieleniła łąki i drzewa i pozwoliła rozkwitnąć kwiatom. Przedszkolaki nie zapomniały również o pożegnaniu zimy, której symolem jest kukła Marzanny. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały wykonać sylwety Marzanny, ozdabiając je wycinanką, kolorwą bibułą oraz materiałem. Żeby pożegnać już zimę i przyspieszyć nadejście wiosny, wrzuliliśmy nasze kukły do rzeki jednocześnie śpiewają: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!”. Mamy nadzieję, że ten piękny, słoneczny dzień będzie początkiem upragnionej, tak długo wyczekiwanej pory roku – wiosny.

Marta Nikiel