Warsztaty herbaciane

Bieżący tydzień upłynął naszym przedszkolakom na przygotowywaniu wyjątkowych prezentów dla ukochanych babć i dziadków. Dzieci tworzyły kolorowe laurki okraszone pięknymi życzeniami, a także wzięły udział w warsztatach herbacianych, podczas których poznały niezwykłe właściwości tego napoju. Przedszkolaki zapoznały się z przepisem na idealną herbatę, po czym zabrały się do pracy! Sprawnie odmierzały zieloną herbatę i dodatki – płatki nagietka, hibiskus oraz rooibos, przesypywały składniki do miseczek, wąchały, mieszały oraz umieszczały gotową mieszankę w słoiczkach. Na koniec pięknie zapakowały wykonane przez siebie prezenty i skosztowały zaparzonej przez panie nauczycielki białej herbatki. Mamy nadzieję, że upominki przygotowane przez wnuczęta rozgrzeją babcie i dziadków w chłodne wieczory i dodadzą im mnóstwa energii!

Patrycja Śmieja