Wizyta Św. Mikołaja

"Święty Mikołaju z nieba,

Byłeś dobry wiedząc, że tak trzeba.

Dzisiaj prezenty nam przynosisz, i o czyste serca dzieci prosisz"

6 grudnia - to data szczególna w niejednym kalendarzu. Tego dnia na całym świecie odwiedza dzieci św. Mikołaj. Na wizytę niezwykłego gościa dzieci czekały cierpliwie cały rok. Ponadto tego dnia przypada również Dzień Anioła. Także naszemu gościowi towarzyszył jego Anioł. By jeszcze bardziej podkreślić charakter tego dnia - na który dzieci przygotowywały się wiele dni wcześniej - przedszkolaki przybyły w odświętnych ubraniach z motywami mikołajkowymi. Wraz z przybyciem Mikołaja za oknem pojawił się biały puch co jeszcze bardziej wprawiło nas w świąteczny nastrój. We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały wcześniej przygotowane piosenki oraz recytowały wiersze, a Święty obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na koniec dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z przybyłymi gośćmi. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło na buziach przedszkolaków uśmiechu, a w przedszkolu czuć było aurę radości i świątecznej atmosfery. Święty Mikołaj wraz z Aniołem na zakończenie życzyli wszystkim Wesołych Świąt! Dziękujemy za wizytę i czekamy na Was w przyszłym roku!

Agnieszka Kędzior - Łacna