Konkurs Pieśni Patriotycznej

Przedszkolaki z naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wzięły udział w eliminacjach do XXI Diecezjalnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek. Celem konkursu jest wspieranie wychowania patriotycznego poprzez popularyzację pieśni patriotycznych, rozbudzanie uczucia patriotyzmu w najmłodszym pokoleniu, kształtowanie poczucia tożsamości narodowej oraz przywiązanie do ziemi ojczystej. Dzieci pięknie zaprezentowały się śpiewając następujące utwory:

Grupa III – „Jest takie miejsce”

Grupa IV – „Mali Patrioci”

Grupa V – „Mały Polak, przedszkolak”

Grupa VI - „Nasz kraj”

Grupa VII- „To Polska”

Grupa VIII – „Polska, moja ojczyzna”

Grupa IX- „Biały orzeł”

Wydarzeniu towarzyszyła wielka radość i uśmiech na twarzach dzieci, które z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje talenty. Trzymamy kciuki i serdecznie gratulujemy przedszkolakom wspaniałego występu!

Oddziały przedszkolne w Starej Wsi miały ponadto okazję zaprezentować swoje utwory na uroczystej Akademii Szkolnej zorganizowanej 10. XI z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości. Dzieci wystąpiły w pięknych strojach przyozdobionych barwami narodowymi, a także strojach regionalnych związanych z historią i kulturą Polski. Przedszkolaki dały z siebie wszystko i zdobyły uznanie w oczach kolegów, a występy zostały nagrodzone wielkimi brawami.

Marta Nikiel