Jesień w krainie zmysłów – GR IV

Jesień zachwyca nas swoją kolorystyką oraz bogactwem swoich darów. Żywe i intensywne kolory cieszą oko i podsycają jesienny nastrój. Dary jesieni w różnych kształtach, rozmiarach, fakturach oddziałują na nasze zmysły. Dzieci z grupy IV miały okazję odkrywać tę piękną porę roku podczas spacerów i jesiennych zabaw sensorycznych. Przedszkolaki ćwiczyły wszystkie zmysły, angażując wzrok, dotyk, słuch i węch. Dzieci rozpoznawały za pomocą dotyku warzywa, owoce i dary lasu ukryte w pudełku sensorycznym oraz stworzyły własną masę plastyczną - marchewkolinę. Udało nam się również zamknąć zapach lasu w słoiku. W naszej sali powstała również ścieżka sensoryczna, do której wykonania wykorzystaliśmy dary jesieni zgromadzone w kąciku przyrody. Chętne dzieci pokonały naturalny tor, wyrażając przy tym swoje odczucia. Zabawy te sprawiły dzieciom wiele radości oraz satysfakcji.

Ewelina Sztafińska

Agnieszka Kędzior