Dbamy o zdrowie - grupy I i II

Tematyka dbałości o zdrowie jest bardzo ważna zarówno u starszych jak i młodszych dzieci dlatego też, aby w jak najbardziej przystępny dla maluszków sposób zrealizować wspomniany temat zaprosiliśmy do nas Panią Kucharkę. Kto jak nie ona wie najlepiej jak zdrowo się odżywiać? Dzieci miały okazję porozmawiać z Gościem, podzielić się własnymi spostrzeżeniami, wykazać się wiedzą dotycząca zdrowia i zdrowych posiłków. Następnie Pani Kucharka zaprezentowała w jaki sposób można wspólnie z Rodzicami stworzyć pyszną, zdrową przekąskę – sok marchwiowo-jabłkowy. Przedszkolaki uważnie obserwowały kolejne etapy powstawania soku a na koniec każdy mógł skosztować małej dawki witamin. Dzieci w ciągu ubiegłego tygodnia poznały też zasady dbałości o higienę – teraz każdy Maluch wie, jak poprawnie umyć rączki oraz jak sprawnie i dokładnie wyszczotkować zęby!

Marlena Nikiel