"Obudź w sobie anioła"...

7.10.2021 przedszkolaki z grupy VIII i IX wzięły udział w akcji „Obudź w sobie anioła”, która jest częścią ogólnopolskiego Dnia Piżamy. W tym dniu Szkoła Podstawowa w Dankowicach razem z fundacją „Gdy liczy się czas” wspierała leczenie dzieci chorych na nowotwory. My okazaliśmy nasze wsparcie i empatię zakładając piżamki, które są nieodzownym strojem małych pacjentów oraz anielskie aureolki.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji akcji. Poprzez takie akcje uczymy dzieci wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości, tolerancji oraz rozwijamy empatię. Kształtując pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących wzmacniamy postawę odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.

Danuta Noworyta