Kącik logopedyczny

Witam serdecznie!
Dziś dla przedszkolaków mam propozycję wiosennych zabaw logopedyczno-plastycznych ze słomką. Wiosnę można poznać po tym, że kwiaty, zwierzęta i owady budzą się do życia. Może obudzimy jakieś kwiaty i owady?

Proponuję dziś zabawy, które można wykorzystać w terapii sygmatyzmu (seplenienie), wspomagają wywołanie głosek szeregu ciszącego (ś, ź, ć, dź), głosek tylnojęzykowych (k, g). Ćwiczenia te wzmacniają mięśnie aparatu artykulacyjnego.

1) propozycja- potrzebne będą kredki lub mazaki, kartki białe lub kolorowe, nożyczki, klej i słomka.
Na kartce rysujemy kwiaty, biedronki, pająki, źdźbła trawy, wycinamy/lub wycinamy gotowe elementy z kolorowego papieru. Naklejamy kolejno na kartkę posmarowaną klejem za pomocą słomki- buzia pracuje

2) propozycja - robimy kuleczki z bibuły, waty, ręcznika papierowego lub papieru toaletowego albo ze zwykłego papieru (według możliwości i pomysłu). Kuleczki z apomocą słomki przenosimy do kubeczka. Starsze dzieci mogą to ćwiczenie robić na czas. Można się bawić w kilka osób - kto przeniesie do swojego kubeczka więcej kuleczek.

Miłej zabawy!

Angelika Gościk