Zgłębiamy tajemnice kosmosu - gr. VII Stara Wieś

W ostatnim tygodniu lutego przedszkolaki z grupy VII na zajęciach zgłębiały tajemnice kosmicznej przestrzeni. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Starszaki na zajęciach oglądały prezentacje, filmy edukacyjne i zdjęcia związane z omawianą tematyką. W trakcie różnego rodzaju zabaw dzieci utrwaliły planety Układu Słonecznego, sprawnie pokonały „kosmiczny” tor przeszkód. Każdy miał okazję przyczynić się do stworzenia naszego własnego kosmosu, który to udekorował salę przedszkolną. Wspólnie zbudowaliśmy pojazd kosmiczny, udało nam się również przeprowadzić eksperyment połączony z zabawą sensoryczna i zamknąć galaktykę w słoiku. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, był to tydzień pełen wrażeń i wyśmienitej zabawy.

Ewelina Sztafińska