XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniu 05.06.2023 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie, które dotyczyło XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Z tej okazji przedszkolaków odwiedzili pan Sołtys Karol Norymberczyk wraz z panią Genowefą Lisewską, która w ogrodzie przedszkolnym przeczytała najmłodszym bajkę pt. "Franklin sadzi drzewo". Dzięki Pani Kasi, pracującej w Publicznej Bibliotece w Dankowicach, dzieci poznały zasady właściwego korzystania z książek oraz dowiedziały się w jaki sposób można stać się posiadaczem karty do biblioteki. Przedszkolaki z wszystkich grup otrzymały ciekawe tytuły do przedszkolnej biblioteczki oraz zostały zachęcone do czytania książek i uczestniczenia w akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom".

Marcelina Hodur