Wizyta w Kolejkowie

16 maja 2023 dzieci z grupy 7. i 8. pojechały na wycieczkę do Kolejkowa w Gliwicach, gdzie miały okazję zobaczyć prawdziwy zminiaturyzowany świat. Jeżdżące pociągi, tramwaje i samochody były tłem dla toczącego się na makietach życia. Przedszkolaki przyglądały się jak miniaturowi mieszkańcy aktywnie spędzają każdy dzień – chodząc do pracy czy parku, a także obserwowały nocne życie. Makiety bardzo podobały się dzieciakom - szukając na nich szczegółów chętnie odpowiadały na pytania przewodników. Następnie wzięły udział w warsztatach modelarskich, tworząc swoje projekty domków. Po tym aktywnym czasie dzieci oddały się zabawie swobodnej w parku zabaw. Zmęczone, ale zadowolone wróciły do przedszkola z wspaniałymi wspomnieniami.

Patrycja Szewczyk